Międzynarodowy Festiwal Poetycki "Maj nad Wilią"

W dniach 26-30 maja Urszula Tom uczestniczyła w XX Jubileuszowym "Maju nad Wilią". Jest to Międzynarodowy Festiwal Poetycki, którego organizatorem jest Pan Romuald Mieczkowski (wilnianin, poeta, dziennikarz, społecznik, wydawca). W programie, oprócz słowa poetyckiego - muzyka, wędrówki literackie po Wilnie i Wileńszczyźnie: "Randka" przy pomniku Wieszcza z wspólnym zdjęciem uczestników, poezja na dziedzińcu mieszkania Muzeum Adama Mickiewicza, poezja pod Celą Konrada i w Domu Polskim, w kościołach, w dworku Wł. Syrokomli, oraz ambasadzie RP w Pałacu Paców, gdzie jednym z tematów było Powstanie Styczniowe.

Poetkę z Siedlec rozpoznać można m.in. na grupowych zdjęciach publikowanych w "Kurierze Wileńskim" nr 99 z dnia 28 maja 2013.

Z kolei serwis internetowy Delfi.lt cytuje Urszulę Tom: "Miałam zaszczyt dwukrotnie wygłosić swoje utwory. Jestem zachwycona ludźmi, ciepłą, serdeczną atmosferą. Poszerzyłam wiadomości o świecie, bo poznałam ludzi z całego świata. Poezja poza granicami Polski jest tęskna, jest piękna."